Будівельні технології, які змінять світ


Інноваційні будівельні технології

Діяльність людей на Землі стає все більш помітною з кожним днем. Наше споживання енергії вище, ніж будь-коли, і тільки зростає. Населення планети також зростає, піддаючи критичному навантаженні основні ресурси — простір, воду і їжу.

Нарешті, навколишнє середовище швидко змінюється, що призводить до екстремальної погоди, надає величезний вплив на міста по всьому світу. Щоб вирішити деякі з цих проблем, старі будівельні технології потребують термінових інноваційних змін, щоб робити майбутнє красивим, чистим, і, найголовніше, придатним для життя.

 


Бамбукові міста

Більшість людей в розвинених країнах вважають бамбук всього лише декоративним матеріалом. Але це насправді неймовірний будівельний ресурс. Бамбук росте швидко, він міцніший, ніж сталь, і більш стійкий, ніж цемент. Ось чому архітектурне бюро Penda в Пекіні хоче використовувати бамбук в якості основного ресурсу для створення цілого міста. Він буде стійким, екологічно чистим і недорогим в споруді.

Будівлі будуть зведені шляхом зв’язування бамбукових вудил — при цьому архітектори обіцяють, що вже до 2023 року зможу поселити в такому місті 200000 чоловік. Великим плюсом є той факт, що такі будинки можуть бути легко модернізовані — можливості для прибудов та надбудов практично необмежені.

 Future-Vision-for-Rising-Canes Beijing-Design-Week-2015 Penda dezeen 1568 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Алмазні нанонитки

Наскільки відомо, діаманти є найважчими мінералами, які зустрічаються в природі на Землі. Ця сила робить алмази відмінним будівельним матеріалом. Дослідники університету Пенн Стейт створили інноваційні алмазні нанонити, які в 20 000 разів тонші людської волосини. При цьому вони вважаються найміцнішим матеріалом на Землі. Крім того, що вони тонкі і сильні, вони ще й неймовірно легкі.

Дослідники змогли створити нанонитки шляхом застосування чергувальних циклів тиску на ізольовані молекули бензолу, які були в рідкому стані. Це стало можливим при створенні кільців атомів вуглецю, які утворили ланцюг. Нанонитки, звичайно, не можуть бути використані в повсякденному будівництві через свою ціни, але вони доречні в амбітних проектах, таких як кабель для космічного ліфта.

 

 

space elevator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ізоляція аерогелем

Аерогель не є новим матеріалом, його розробили в 1920 році. Він створюється шляхом видалення рідини з гелю і заміни рідини газом. Речовина стає надлегким, бо на 90 відсотків складається з повітря.

Аерогель був використаний, щоб ізолювати трубопроводи в промислових зонах, і навіть у деталях марсохода. Aspen Aerogels хоче використовувати аерогелю технології для домашньої ізоляції і створили продукт під назвою Spaceloft blankets. Незважаючи на легку вагу, ізоляційні ковдри мають в 2-4 рази кращі показники, ніж традиційна ізоляція зі скловолокна або піни. Spaceloft blankets також просочуватися парам води, а також, що найбільш вражаюче, вони вогнестійкі. І хоча будинки, загорнуті в ковдри з аерогелю не будуть славитися такою вогнетривкістю, як будинки в Fahrenheit 451, цей тип ізоляції, безумовно, скоротить кількість житлових пожеж. Поки проблемою є той факт, що аерогель набагато дорожче, ніж традиційні ізоляції, однак він буде економити гроші на енергетичні рахунки в довгостроковій перспективі.

 

Aerogel

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.