Кияни вийшли на акцію протесту, щоб не допустити скасування пішохідного Хрещатика

20160214_khreshchatyk_s_1_650x410

У неділю, 14 лютого, в центрі Києва пройшла громадянська акція «Закохані в Київ», в рамках якої жителі столиці перекрили головну вулицю міста. Втім, налаштовані вони були вкрай миролюбно і з собою принесли лише плакати, кольорову крейду і повітряні кульки.

Все почалося з того, що увечері 12 лютого на сторінці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА з’явилося повідомлення про те, що відтепер Хрещатик перестане бути перехідною зоною по вихідних і святах. Більш того, пізніше з’ясувалося, що немає жодного документа, що підтверджує законність даної ініціативи.

Це рішення обурило киян. У відповідь на нього активісти з таких громадських організацій, як «Агенти змін», «Аналітичний центр CEDOS», «Асоціація велосипедистів Києва», «Врятуй» Жовтень «і» Місто-сад «, організували акцію протесту, в рамках якої спробували нагадати столичним чиновникам про роль городян у формуванні образу міста.

«Люди — головне, що може бути на головній вулиці нашої країни» — таким було головне гасло заходу. При цьому організатори наголосили, що ця акція не політична, а тому попросили всіх, хто вирішить приєднатися, утримаються від спокуси використовувати яку б то не було партійної символіки, щоб не ображати інших учасників.

У підсумку на головній вулиці зібралися близько 150 небайдужих городян. Про те, що змусило їх покинути домівки в не приємну погоду, вони повідомляли оточуючим за допомогою плакатів і листівок, в яких тезисно була викладена суть раптово виниклої проблеми.

А ось у Львові не всі акції проходять так миролюбно. Так, нещодавно близько сотні протестувальників закидали центр міста димовими шашками, не уточнюючи при цьому суть своїх претензій.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.