Масляна: як не нашкодити здоров’ю в масляний тиждень?

Pancake with red caviar and tea during Pancake Week

Сьогодні починається Масляний тиждень і, згідно з повір’ями, всім потрібно з’їсти побільше млинців, щоб щастя і багатство водилося. Однак пам’ятай, що смакота млинцями ні до чого доброго не приведе. Як не нашкодити здоров’ю на Масляну?

Масляна — це тиждень перед початком Великого Посту, який триває до самого Великодня. І святкуючи Масляну, не потрібно сподіватися на те, що вчасно майбутнього пісного харчування все зайве, набране в цей час, піде. Дієтологи запевняють, що хоч млинці і смачні, зловживати ними не варто, якщо хочеш зберегти не тільки свою фігуру, але і хороше здоров’я.

У чому шкода млинців?

Починаючи з понеділка і до неділі, у всіх будинках смажаться млинці, млинчики, оладки — символи сонця і весни. Але фахівці нагадують, що млинці відносяться до висококалорійних страв. І саме тому ними зловживати не варто.

З обережністю варто ставитися до частування млинцями на ніч. Переїдання цієї страви ввечері загрожує безсонням і поганим настроєм вранці, так як твоєму організму замість відпочинку і набрання сил доведеться трудитися під час перетравлення борошняної їжі.

Ще дієтологи кажуть, що змішування начинок, що часто відбувається під час святкування Масляної, загрожує нетравленням. Наприклад, змішувати під час трапези кілька видів білкової їжі (риба, м’ясо, сир) загрожує закупоркою шлунка і кишечника. А все через те, що велика кількість різних ферментів в нашому організмі вироблятися не може, тому їжа повністю не засвоюється, що і призводить до нетравлення.

Важливо! Масляна, до введення християнства на Русі, була язичницьким святом. Але церква пішла на поступки (щоб не гнівити народ) і назвала тиждень перед Великим Постом «Сирна седмиця». Цей тиждень називається перехідною перед 48-денним постом, під час якого потрібно відмовитися від м’ясних продуктів, але в той же час ще можна вживати молочні продукти, масло, сметану, сир, яйця, солодощі, рибу.

Чим ще загрожує переїдання млинцями? Дієтологи нагадують, що млинці — це смажене і жирне блюдо. Тому від переїдання ними можуть загостритися або почати проявлятися такі захворювання як гастрит, панкреатит, холецистит. Тому пам’ятай, що захоплюватися таким смачним блюдом, як млинці, все ж варто.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.