Найбільша в світі телеком компанія пустить інтернет по лініях електропередач


AT & T, найбільша в світі телекомунікаційна компанія, оголосила про старт випробувань з передачі даних через лінії електропередач в рамках проекту AirGig.

Лінії електропередач передаватимуть інтернет-трафік  до стільникових вишок, перетворюючи опори ЛЕП в точки, які роздають 4G / LTE і 5G підключення. Мобільні пристрої, що знаходяться поблизу отримують можливість підключиться до мережі.

У компанії вважають, що такий підхід до забезпечення інтернет-підключенням особливо корисний для віддалених районів. Також він більш зручний з технічної точки зору — для того, щоб провести інтернет не потрібно буде перекопувати дороги і рити траншеї для прокладки кабелів.

Проект буде тестуватися в два етапи — один тест проведуть на території США, а інший за межами, в іншій країні. До кінця 2017 планується завершити тестування технології передачі даних по лініях електропередач, після чого вже пропонувати доступ абонентам до підключення за допомогою бездротового широкосмугового зв’язку. У разі успішних випробувань, проект AirGig дозволить надавати високошвидкісний многогігабітний інтернет з набагато меншими витратами, кажуть в AT & T.

 

Спроби телекомунікаційних операторів запустити такі сервіси ведуться вже кілька років, проте вони завжди наштовхувалися на серйозне обмеження — низьку швидкість передачі даних. У AT & T знайшли спосіб вирішити цю проблему. Так, додавання в систему недорогих бездротових пластикових ретрансляторів дозволить домогтися швидкостей в кілька гігабіт.

Згідно з даними, представленим в патенті на AirGig, процес передачі даних буде можливий на частоті від 30 ГГц до 300 ГГц. Принцип роботи рішення AirGig побудований на розподіленої антеною системі, яка включає кілька базових станцій, розміщених на стовпах ЛЕП. Опори ліній електропередач зможуть самостійно забезпечувати підключення до мережі для мобільних пристроїв, а також транслювати сигнал на антени, встановлені на сусідніх опорах.

Для процесу передачі сигналу по силовим кабелям потрібно пристрій узгодження. Цей пристрій перетворює сигнал в хвилі міліметрового діапазону, після чого транслює його на приймачі також розташовані на стовпах ЛЕП. Приймачі, в свою чергу, посилюють отриманий перетворений сигнал і направляють далі. Також вони «витягують» оригінальну частоту сигналу і поширюють інформацію за допомогою антен.

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.