Олег Бондар набирав воду разом з земляками з ірпінської кринички

За час його каденції він добився, щоб унікальному природному джерелу й лісовій місцевості навколо нього було надано статус заказника.

Кандидат по 95-у округу, спілкуючись з ірпінцями, розповів, що про воду кринички ходять легенди, колись до неї за зціленням приїжджали з усіх-усюд, і навіть Леся Українка.

А ще тут колись була підземна церква, коли в 30-х роках під час наступу атеїзму ченців виганяли з обителей Києва. Ірпінь був своєрідним місцем їхнього заслання, а біля кринички монахи викопали підземну церкву, в якій молилися.

Вода, до речі, має пам’ять, тому можливо й пам’ятає ці молитви, і через те й цілюща. «Тому, коли очолював Ірпінь добився, щоб унікальному природному джерелу й лісовій місцевості навколо нього було надано статус заказника.

Слава Богу, криничка збереглася, хоча з усіх боків оточена новобудовами, які тиснуть на довкілля. А я зі своєю командою, планував тут будівництво нової школи.

З болем в серці дивився на прадуба, якому 600 років і гілка котрого починає всихати. От до чого призводить хаотична забудова. Вона нищівно позначається на природі.

За час, коли очолював місто, зберегли від забудови 37 паркових зон, нинішні ж парки є частиною житлових комплексів, красиві й ошатні, але під вікнами багатоповерхівок. Відрадно, що криничка отримала охоронну грамоту заказника.

Робитиму все можливе, коли буду в парламенті, щоб повернути Ірпеню його курортний статус і славу зеленої перлини Київщини».

Іван Добровольський

Спеціально для «Ірпінський інформаційний» з Ірпеня

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.