Вітаю Вас громадо ! Першотравень крокує по країні !
Не знаю, як для кого, але це свято ми вже не відзначаємо, як колись, хоча День міжнародної солідарності трудяшчих, дуже популярне свято у багатьох країнах і навіть таких як Італія, де у цей день по всій країні, включно до маленьких містечок, виходять тисячи людей з червоними прапорами, колишнього СРСР, підкреслючи солідарність соціуму трудящого народу країни.
Ми лише можемо згадати ті часи лише зі спогадів, які залишилися у старшого, та мабуть і вже середнього, нашого покоління, коли ми, будучи піонерами та комсомольцями великої країни, починаючи з вечора 30 квітня починали збиратися у своїх класах та прикрашати гірлянди шарів, та малювати білою краскою на червоних плакатах, різні слогани на кшалт, — «МИР, ТРУД, МАЙ ! » А спробуй не прийти на таку вечірню сходинку, вже після свят, вчителька класу в акурат каліграфічно червоною ручкою намалює у щоденнику: » Ваш син не з’явився на вечірній збір 30 квітня і не надув жодного шарика, — прошу батьків з’явитися до школи ! «. А неявка на Першотравневу демонстрацію розцінювалася взагалі, «як політична близорукісь» і спробуй не прийти, — післясвят будеш особисто відповідати на лінійці перед учнями та вчителями усієї школи, де ти був у перший день травня ? Ох і були буремні часи, є про що холера згадати. І про ті білі комірці і ті пушисті білі бантики однокласниць і нашивка на лівій руці шкільної форми, — СШ № 17. Про шкільні зачіски учнів у стилі а-ля «канадка» або «венгерка» у ті часи, то й годі говорити. Ну, Кембрідж з Гарвардом, просто на ті часи відпочивали, від тієї вишикуваності і виправки, яка була у нас, юнаків та дівчат Ірпінських шкіл.
А як проходили колонами головну вулицю міста, нині Шевченка ! Інколи ну просто дух захватувало, як усі наче під лінієчку йшли, а інколи і бігли деякий проміжок дистанції, аби бути вчасно біля центральної трибуни міста, де з гучномовця доносилося «Палкий привіт учням Ірпіньскої середньої школи номер 17 ! Ура ! І це привітання підхоплювалося тисячами голосами дітей та вчителів в одне єдине — «Ура» , яке було чутно на все місто ! А потім у кожного була вже свою програма, хто до дому до батьків святкувати за великі накриті столи, а хто у ліс, а хто ще, будь-куди. Зазвичай по телебаченню у цей день пряма трансляція Першотравневих демонстрацій з Києва та Москви, святкові концерти, фільми про трудові подвиги стаханівців, а у вечері грандіозний салют, які ми техж мали можливість бачити, якщо вчасно забронювали собі місця на верхній поверхах, або дахах перших висоток Ірпеня.
Пропонуємо вашій увазі фотоспогади Першотравневої демонстрації 1986 року в Ірпені з архіву Валерія Гуменюка.