Під Харковом розбудили бабака Тимка


Зима буде морозною і триватиме ще шість тижнів, і лише потім настане весна. Такий прогноз сьогодні зробив головний «гризун-метеоролог» Харківської області — Тимко-II. День бабака традиційно відзначили в селі Гайдари на Зміївщині

Будити бабака, щоб дізнатися, як скоро настане весна. Ця традиція найбільш популярна в США і Канаді. На Харківщині бабаків до передбачення погоди залучають з 2004 року. Живе гризун-метеоролог в селі Гайдари Зміївського району — на біостанції університету Каразіна.

За народними повір’ями, бабаки здатні передбачати, коли прийде весна. Якщо день похмурий і гризун не бачить своєї тіні — значить, бути ранньої весни. Якщо ж день сонячний, а звір норовить сховатися назад у нору — зима триватиме ще довго. Нинішній віщун зветься Тимко II — це нащадок першого харківського «бабака-провісника». Місію пророкувати погоду на нього поклали в 2012 році. Всупереч традиції Бабак не будили: він прокинувся близько двох тижнів тому. З будиночка його дістали вже бадьорого і трохи роздратованого.

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.