Сьогодні православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці

DSC02419-87878

У народі свято називають Першою Пречистою.

У неділю, 28 серпня, православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці (в народі називають Першою Пречистою) — один з 12 найбільших свят церковного року.
 Це свято належить до найстаріших Богородичних, його вперше відзначили в 431 році в Єрусалимі, тоді він називався Свято Марії-Богоматері.

«Успіння Богородиці — день, коли Діва Марія завершила своє земне життя, а її тіло й душу Ісус Христос забрав на небо».

Свято отримало свою нинішню назву тільки з VI століття, як загальне воно встановлено з 582 року після перемоги візантійського імператора Маврикія над персами.

«Успіння Пресвятої Богородиці — друге за значущістю свято Православної церкви після Воскресіння Христового. Недарма цей день ще називають Богородичним Великоднем або» літнім Великоднем «.

Для українців Богородиця здавна була першою заступницею і помічницею, Пречистої Володаркою, саме до неї зверталися за будь-якої необхідністю (особливо в ситуації повної безвиході, і особливо українські жінки і монахи).

«У народі свято ще називають Першою Пречистою. Протягом осені є ще дві Пречисті — 21 вересня, 14 жовтня, а передував святу Успенський піст, який розпочався 15 серпня і тривав два тижні».

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.