Сьогодні православні та греко-католики відзначають день Миколая Чудотворця.

dsc05806

Сьогодні, 19 грудня, православні та греко-католики відзначають День святителя Миколая Чудотворця.

Святитель Миколай вважається покровителем дітей, мандрівників і мореплавців і є одним з найбільш шанованих святих у православному світі.

Напередодні свята в дитячі чобітки, виставлені біля порога, або шкарпетки, повішені біля каміна, з незапам’ятних часів кладуть подарунки. Вважається, що подарунки отримують тільки слухняні діти, а неслухняним різки або камені. Але малюки, як правило, в очікуванні свята і, звичайно, подарунків, намагаються вести себе добре, щоб Святий Миколай не забув про них і приніс подарунки.

У ряді країн світу прийнято, щоб до діток Святий Миколай приходив зі своєю свитою. Його супроводжують двоє ангелів і двоє чортів. Перші повинні повідомляти свого покровителя про хороших дітей, другі ж нашіптують Миколаю про всі провини винуватців торжества. Перемагає завжди добро: ніхто з дітей не залишається без подарунків.

У цій традиції криється історія життя реальної людини, що жила в другій половині III століття і прославилася своєю всепоглинаючою добротою до всіх людей. Микола, який народився, за переказами, в місті Патари в Лікії (історична область в Малій Азії) в сім’ї благочестивих батьків, відрізнявся любов’ю і співчуттям до людей, допомагав убогим і знедоленим, роздаючи майже всі свої гроші і залишаючи собі лише найнеобхідніше. За лагідність і доброту Миколай здобув величезну любов народу.

Як сказано в житії Святого Миколая, він здійснив подорож до Єрусалиму. Досягнувши стародавнього міста, святитель, зійшовши на Голгофу, подякував Спасителю і обійшов всі святі місця, поклоняючись і творячи молитву, пише Ліга.

Є переказ, що під час відвідин святих місць Палестини святитель Миколай побажав одного разу вночі помолитися в храмі, підійшов до дверей, закритих на замок, і двері самі відчинилися, щоб Обранець Божий міг увійти в храм. Повернувшись в Лікію, святий хотів піти від світу в Сионскую обитель, але Господь сповістив про інший шлях, що чекає його: «Микола, чи не тут та нива, на якій ти повинен принести очікуваний мною плід. Йди звідси і піди у світ, до людей, щоб прославилося в тобі ім’я моє! «.

Помер Миколай, доживши до глибокої старості, в 345 році, залишивши після себе світлу пам’ять і величезну подяку всіх, кому він встиг допомогти своїми благодіяннями.

Церква канонізувала Миколая, і в наш час в багатьох будинках моляться цьому святому в горі і радості, а діти щороку в день Святого Миколая отримують подарунки. Але головне — вони вчаться добру і любові до людей, щоб потім передати цю непорушну традицію своїм дітям. І, поки жива традиція і історія, живий народ і жива сім’я.

Сьогодні в Києві відбудеться урочиста хода волонтерів-помічників Святого Миколая за участю лідерів волонтерських об’єднань і молодіжних організацій.  Cтартує вона о 16:00 на сходах біля будівлі КМДА c урочистого заходу передачі Вифлеємського вогню миру».

Так в день Святого Миколая киянам роздаватимуть Віфлеємський вогонь — всі бажаючі можуть приєднатися до ходи і запалити собі свічку.

Учасники ходи пройдуться центральними вулицями міста, роздаючи солодощі дітям. Захід завершиться о 18:00 біля головної новорічної ялинки на Софійській площі.

Саме 19 грудня у столиці урочисто запалять головну ялинку країни, після чого відбудеться концерт.

Нагадаємо, що  запалення вогнів на центральній ялинці нашого  міста Ірпеня відбудеться  25 грудня о 17:00 на партерній площі що на Бульваріпо  Шевченка, де потім відбудеться  флеш-моб Дідів Морозів, вручення подарунків зі скриньки дитячих мрій, дитяча анімаційно-розважальна програма – і це ще далеко не вся програма заходів, яку готують для ірпінчан організатори Новорічних та Різдвяних свят.

dsc05808

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.