Сонячні мініелектростанції

13265_slider

Фотоелектричні установки останнім часом користуються великою популярністю серед приватних забудовників. При установці таких систем необхідно приділити увагу правильному монтажу та безпеки.

Сьогодні все більша кількість власників дач і приватних будинків встановлюють на дахах сонячні мініелектростанції, або як їх ще називають, фотовольтаїку. Установка такого обладнання допомагає скоротити витрати на електроенергію і зробити енергоспоживання в будинку частково автономним. На українському ринку сьогодні існує безліч пропозицій таких мініелектростанцій, які можна зібрати самим, а можна придбати і комплексне рішення. Готові комплекти містять все необхідне обладнання для установки, за винятком, хіба що, електричного кабелю. Основними елементами системи є сама сонячна батарея, інвертор, запобіжники і перемикачі. Так як напруга в даних системах досягає 600 Вт (а короткострокове і до 1200 Вт). Необхідно приділити достатню увагу безпеці та правильності встановлення обладнання, що знаходиться безпосередньо в будинку.

IMG_2948Монтаж інвертора

Не дивлячись на те, що немає чітких правил в розташуванні цього пристрою, фахівці рекомендують розташовувати його в безпосередній близькості від фотоелектричної панелі (наприклад на горищі), це значно скоротить втрати потужності. Інвертор, як правило, має дисплей, на якому відображаються параметри системи. Інноваційні моделі можуть також оснащуватися бездротовими модулями і передавати дані на комп’ютер або планшет.

Запобіжники і автоматичні вимикачі

Запобіжники фотоелектричної системи повинні бути розташовані на головному розподільному електрощиті. Вони захищають інвертор від пошкодження. Крім цього повинен бути встановлений вимикач, який вимикає установку від зовнішньої електромережі в разі відмови або проведення ремонтних робіт. Ще один перемикач повинен бути встановлений безпосередньо на вході в інвертор (зазвичай він вже вмонтований в нього). Всі монтажні роботи повинен проводити кваліфікований електрик. Також необхідно встановити пристрій захисного відключення панелей УЗО (окремих модулів або всієї системи в цілому). Це запобіжить ураження електричним струмом при обслуговуванні або пожежі.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.