Стівен Хокінг боїться, що майнова нерівність може знищити Землю

67556


Британський вчений і популяризатор науки Стівен Хокінг написав колонку в The Guardian, в якій розповів про настання «найнебезпечнішого часу для нашої планети». В однойменному матеріалі основна увага приділена зрослої прірви між елітами, представленими політиками і бізнесменами, і робітничий клас.

Так, зокрема, фізик-теоретик вказує, що сучасні технології, спрямовані на збільшення прибутку і зменшення кількості робочих, посилили розкол в суспільстві. «Автоматизація фабрик вже косить робочі місця в традиційному виробництві, а підйом штучного інтелекту, ймовірно, розширить цю роботу і ще більше поглибить руйнування середнього класу. Залишаться лише найтурботливіші (доглядальниці, соціальні працівники), творчі або наглядові професії «, — вказує Хокінг.

Це, на його думку, прискорить вже зросле економічна нерівність у всьому світі. Інтернет і різні платформи уможливлять реальність, в якій дуже невеликі групи людей будуть отримувати більший прибуток при прийомі на роботу дуже малого числа людей. «Це неминуче, це прогрес, але це також руйнує соціум», — пише він.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.