Студенти КНУ ім. Т.Г Шевченка готуються до масових протестів

univer

 

Студенти Київського Національного університету імені Шевченка анонсували масові протести під Кабінетом Міністрів України на наступному тижні. Головною причиною невдоволення студентів є свавілля адміністрації вузу, яка порушує санітарні норми в багатьох корпусах, затримує видачу стипендій, переносить сесію і змушує студентів вчитися по суботах.

«Немає стипендії — ріж міністрів» — скандували сьогодні представники студентського самоврядування під час конференції студпарламенту університету.

«Адміністрація вузу за власною ініціативою перенесла нам сесію з січня 2017 року на грудень 2016 року і це перше, що викликало у нас несхвалення. Таке рішення створює для студентів відразу кілька проблем. По-перше, на даний момент наші навчальні плани не готові до того, щоб ми вивчили весь необхідний матеріал до початку іспитів, нам доводиться займатися в два рази більше, оскільки багато тем залишається на індивідуальне вивчення. Сама критична ситуація у тих факультетів, де для вивчення певної теми необхідна більша кількість практики, наприклад — радіофізичний, хімічний, біохімічний факультети. Ми просто не можемо отримати знання, які нам гарантовані навчальними планами. По-друге, перенесення сесії пов’язаний з введенням канікул, які триватимуть до 1 березня 2017 року, а після них ми повинні буде відпрацьовувати по суботах всі «пропущені години». Але навіть якщо опустити момент з величезними розумовими і фізичними навантаженнями, 15 залишилися до літньої сесії субот не покриють пропущених нами робочих днів. Все це створює величезні правові можливості оскаржувати наші дипломи, оскільки ми не прослухали необхідних за календарними планами годин »- відзначили активісти.

За словами студентів, ще однією проблемою ставати «махінація зі стипендією»: «Згідно із законом стипендія повинна нараховуватися студентам зі середнім балом» 4 «, в період з червня по січень, однак, якщо нам переносять сесію, то перегляд стипендій відбудеться відразу після неї. Фактично, ті, кому гарантовано законодавством нарахування стипендії в січні 2017 року, можуть її не одержати, якщо погано здадуть сесію », — підкреслюють студенти.

«Ще однією великою проблемою є систематичне порушення санітарних норм адміністрацією вузу. Наприклад, з жовтня місяця середня температура в аудиторіях фізичного і радіофізичного корпусів не перевищує +10 градусів. І це ненормально. Якщо ми не ходимо на пари, нас позбавляють стипендії, однак якщо ми ходимо на пари, ми практично моментально хворіємо. Ми втомилися, практично половина студентів на ВДНГ хвора на бронхіт, пневмонію і запаленням легенів. Більш того, навіть якщо ми погодимося здати сесію раніше, адміністрація університету не може нам гарантувати правильне і своєчасне нарахування стипендій, що просто обурює », — відзначили представники самоврядування радіофізичного факультету.

Студенти також повідомили, що подібні проблеми спостерігаються в університеті вже третій рік, проте до цих пір їх ніхто не вирішив. Адміністрація вузу практично не йде на контакт зі студентами, посилаючись на розпорядження про економію електроенергії і те, що в бюджеті на 2017 рік, який був затверджений в першому читанні, взагалі немає грошей на нарахування стипендій.

«Нам заявляють, що тепер наші стипендії будуть залежати від Кабміну. Ну, що ж буде розбиратися з Кабміном »- прокоментували цю ситуацію обурені студенти.

Нагадаємо, раніше адміністрація КНУ ім. Т.Г. Шевченко незаконним способом, на свій розсуд і без узгодження з профільним міністерством, скоротила аспірантську стипендію в два рази. Аспіранти за 1800 грн в місяць щодня зобов’язані відвідувати університет, здавати іспити, писати наукові роботи без права і можливості паралельно працювати. Тому аспіранти і студенти, яких в подальшому чекає така ж доля, об’єдналися в студентське братство.

«У п’ятницю нас зібрав на зустріч проректор з наукової роботи Мартинюк Віктор Семенович. Він розповів про міфічних 40 млн гривень боргу університету. Для скорочення боргу адміністрація не знайшла нічого кращого, ніж скоротити стипендії аспірантам вдвічі. Це відверта фінансова махінація. Проректор пояснив таке скорочення змінами в бюджеті вузу на 2017 рік, але зараз 2016 рік, а стипендії, за його словами, ми вже будемо отримувати знижені. Адміністрація університету порушує норми закону, згідно з якими, стипендія аспірантам призначається одноразово і не може бути зменшена, а також — оплата за гуртожиток не може перевищувати 40% від суми стипендії, зараз цей показник дорівнює 46% », — розповідають аспіранти університету з посиланням на висновки юристів.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.