Цей день в історії бізнесу — 6 березня: перші заморожені продукти і аспірин

У цей день народився творець першого аутлета Гарольд Елфонд, а Фелікс Хоффман отримав патент на аспірин

Перші заморожені продукти

 

АК

6 березня 1930 року в США на прилавках магазинів з’явилися перші заморожені продукти компанії Birds eye.

Автором такого способу зберігання продуктів був Кларенс Бердсай. Одного разу під час подорожі по Лабрадору його зацікавив спосіб, яким жителі півострова морозили свіжу рибу. Після повернення додому, Бердсай почав намагатися застосувати той же спосіб, але з іншими продуктами. Експерименти виявилися вдалими, і в 1924 році він разом з партнерами заснував компанію. Протягом наступних кількох років він продовжує удосконалювати технології заморозки продуктів. Бердсай розуміє, що найголовніше в цьому процесі — швидкість. Чим більше швидкість охолодження продукту, тим краще буде якість. Так він створює спеціальну морозильну установку і в 1927 році отримує на неї патент.

Про поставки Бердсай домовився з 18 магазинами в Спрінгфілді. У першій партії було 26 найменувань товарів — заморожені фрукти та ягоди, шпинат, м’ясо, риба. Покупці відразу оцінили новинку, і вже через 4 роки товари Birdseye заповнили прилавки магазинів по всій країні, а Кларенс Бедсай став мільйонером.

Перший фабричний аутлет

Міке

6 березня 1914 року народився творець першого фабричного аутлета (factory outlet) Гарольд Елфонд.

Після закінчення середньої школи він працював разом з батьком — іммігрантом з Росії — на взуттєвій фабриці. У 1940 році батько і син вирішують відкрити власну справу. Вони викуповують невелику взуттєву фабрику в штаті Мен (США) і засновують компанію Norrwock.

Вона приносила непоганий дохід, але в 1943 власники вирішили продати бізнес більшої взуттєвої корпорації. За умовами угоди, Гарольд Елфонд повинен був залишитися її президентом на наступні 25 років, проте покинув компанію раніше.

Елфонд переїхав в містечко Декстер, де викупив суконний завод і заснував компанію Dexter Shoe Company. Він також відкрив при фабриці магазин, який спеціалізується на продажу бракованого і залежаного товару. Низькі ціни були оцінені по достоїнству, а Dexter почала відкривати магазини по всій країні.

В кінці 80-х Елфонд продав компанію Berkshire Hathaway Уоррена Баффета. Помер Гарольд Елфонд 16 листопада 2007 року.

 

Патент на аспірин

МОЕ

6 березня хімік Фелікс Хоффман отримав патент на аспірин.

Лікувальні властивості саліцилової кислоти були відомі ще на початку 19 століття. Тоді італійський хімік Рафаель Піріа виділив її з вербової кори, яка здавна застосовувалася для лікування інфекційних захворювань.

Хімік компанії Bayer Фелікс Хоффман був упевнений, що лікарські властивості інших видів цієї кислоти можуть бути більш ефективними. Так він розробив спосіб отримання ацетилсаліцилової кислоти, яка стала основою нових ліків аспірин.

Назва препарату складається з двох частин, де «а» — від ацетил і «спір» — від латинської назви кольорів деяких видів спіреї (spiraea). Саме з цієї рослини вперше була отримана саліцилова кислота.

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.