У Китаї побудують найбільшу в світі екофабріку з виробництва енергії зі сміття

 

Архітектурні агентства Schmidt Hammer Lassen Architects і Gottlieb Paludan Architects стали переможцями міжнародного конкурсу на кращий проект найбільшого в світі заводу з виробництва енергії з відходів в Китаї.

Фабрика Shenzhen East Waste-to-Energy Plant буде розташована в гірському передмісті міста Шеньчженя. Планується, що завод буде переробляти до 5000 тонн відходів в день, що дорівнює приблизно третини відходів, щорічно вироблюваних 20-мільйонним населенням мегаполісу. На новому об’єкті будуть використані найпередовіші технології переробки сміття, а крім свого основного призначення, завод буде також виконувати функцію навчального центру з утилізації та вторинної переробки відходів.

Гігантський сміттєпереробний завод буде являти собою кільцеву структуру, що включає безліч допоміжних будівель і промислових об’єктів. Подібна конструкція заводу посприяє ефективності роботи його підрозділів і мінімізації вуглецевого сліду. На території екофабрікі будуть розміщені установки з очищення стічних вод, гуртожиток і компресорна станція.


Круговий фасад буде включати безліч прорізів, які забезпечать природну вентиляцію, а внутрішня ізоляція захистить від поширення виробничого шуму і шкідливих випарів за межі споруди. Ландшафтний дизайн, що підкреслює кільцеве планування, також буде сприяти ізоляції виробництва.

Гості зможуть відвідувати завод через ландшафтний парк і вхідний міст, розташований між двома вежами. По ньому відвідувачі будуть переходити в виставковий зал з видом на заводські виробничі лінії. Усередині підприємства будуть обладнані кругові оглядові доріжки, з яких можна поспостерігати за кожним окремим процесом. 1,5-кілометрова дах послужить панорамної громадської майданчиком з видами на навколишні краєвиди і місто Шеньчжень.

Для збільшення продуктивності заводу та зниження впливу на навколишнє середовище дві третини даху (44 000 м2), загальна площа якої складе 66 000 квадратних метрів, буде покрита сонячними батареями, в той час як залишилася третина буде являти собою «зелений» ділянку з системою збору та рециркуляції води.

«Завод продемонструє можливості виробництва енергії зі сміття, як одного з найважливіших технологічних процесів, спрямованих на вирішення проблеми зростання кількості відходів та пошуку екологічно чистих способів отримання електроенергії», — зазначають архітектори.

Більш детальний проект заводу буде представлений архітекторами на початку нинішнього року, а сам завод планується запустити в роботу до 2020 року.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.