У Київській області з’явиться єдина диспетчерська служба медичної допомоги

230710_1759-250x250

У Київській області з’явиться єдина диспетчерська служба медичної допомоги

В цьому році Київська область витратить понад 95 млн гривень на вдосконалення служби екстреної медичної допомоги (ЕМП). Серед першочергових завдань для Київщини — придбання нового автотранспорту, оснащення його GPS-навігаторами і датчиками для контролю витрат палива. Крім того, планується створення єдиної диспетчерської служби ЕМП. Розміщуватися вона буде в Білій Церкві.

У Київській обласній державній адміністрації розробили нову програму «Удосконалення екстреної медичної допомоги (ЕМД) в Київській області на 2016-2018 рр». Проект програми схвалений розпорядженням голови КОДА від 12 серпня 2016 року № 331 і представлений на розгляд Київської обласної ради.

Фінансуватися ця програма буде за рахунок обласного та місцевих бюджетів, а також медичної субвенції їх держскарбниці. Загальна сума фінансування — 95,5583 млн гривень. До кінця 2016 року передбачається освоїти 36,726 млн гривень.

Як зазначив  глава Київської ОДА Максим Мельничук, нова програма передбачає комплексний підхід до проблем служби.

«Зокрема, до забезпечення автотранспортом, підготовці кадрів, створення належних умов праці для персоналу, створення єдиної диспетчерської служби, тощо. Першочергові завдання — це створення єдиної диспетчерської служби і придбання спеціальних автомобілів «, — розповів Максим Мельничук.

За його словами, сьогодні існують проблеми із забезпеченням надання екстреної медичної допомоги в Броварському і Бориспільському районах.

«Проблеми пов’язані з малою кількістю бригад екстреної медичної допомоги, які обслуговують населення цих районів. Тому сьогодні необхідно збільшити їх кількість. В першу чергу, слід придбати спеціальний автотранспорт «, — розповів губернатор.

Згідно з програмою, до 2018 року розраховують витратити 20 млн гривень на закупівлю реанімобілів, і близько 1 млн гривень — на їх технічне обслуговування. Зокрема, планується забезпечити машини GPS-навігаторами і датчиками контролю витрат палива.

Окремим пунктом програми є створення в Київській області єдиної диспетчерської служби ЕМП.

«Ця диспетчерська служба буде розміщена на базі Білоцерківського центру ЕМП. На її обладнання, зокрема, придбання комп’ютерної техніки, радіостанцій, засобів навігації, автономного електроживлення і т.д., передбачено програмою 16,7 мільйонів гривень. Прийняття програми можна очікувати на сесії Київської обласної ради, яка має відбутися у вересні 2016 року. Перше фінансування може відбутися після проведення відповідних процедур закупівель, орієнтовно — в кінці жовтня «, — розповів Максим Мельничук.

За даними департаменту охорони здоров’я КОДА, в області щорічно близько 500 тис. Жителів потребують екстреної та невідкладної медичної допомоги. На початку 2016 року в Київській області функціонувало 102 бригади ЕМД, однак, розрахункова потреба складає 156 бригад. Нерідкі випадки, коли ЕМП в Київській області надається із запізненням через тривале проїзду до віддалених населених пунктів. З наявних 104 санітарних автомобілів типу «А» служби ЕМП, 62 автомобіля (60%) експлуатуються понад 10 років і потребують заміни. 45 автомобілів типу «А», які використовуються екстреної медичної службою, не відповідають вимогам державного стандарту України і практично не мають права експлуатуватися бригадами ЕМП.

Крім того, у всій області існує проблема забезпечення кадрами служби екстреної медичної допомоги. Щоб її вирішити в цьому році область розраховує залучити 102 випускника ВНЗ для роботи в службі екстреної медичної допомоги.

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.