У Києві презентують лавочку із сонячною батареєю

У Києві покажуть лавочку з сонячною панеллю. Прототип новинки презентують 3 жовтня в рамках форуму Smart City, який проходить на НСК «Олімпійському». Потім лавочка пройде випробування, і меценат вирішить, де ж її встановити.
27753-0
Про лавці з панеллю для зарядки телефонів заговорили влітку. Київські активісти задумалися про те, щоб скористатися іноземним досвідом. І замовили її виготовлення. Днями лавочку доставили до Києва. Першим випробував новинку, тимчасово встановлену на площі перед НСК «Олімпійським», Ярослав Горбунов, глава Дніпровського району.

— Будуть зразки з підсвічуванням знизу, в нічний час, продумуємо, як розмістити датчик освітленості, щоб на темряву реагував, — пояснив Денис Півнев, директор «Київського центру розвитку навколишнього середовища».

Зібрали лавку з дуба і металу. Сонячну батарею накрили спеціальним антивандальним склом, щоб уберегти її від випадкових перехожих. Днем панель повинна зарядитися, а вночі цієї енергії вистачить на підсвічування, безкоштовний Wi-Fi і можливість зарядити через USB гаджети.

Встановлювати такі лавочки за задумом міської влади будуть меценати в рамках програми «Іменні інвестиції». Будь-який бажаючий зможе купити лавку, і поставити перед своїм офісом. А міська влада прикріпить на неї іменну табличку з подякою від киян. Вартість лави із сонячною батареєю складає близько 15000 гривень.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.