У наступному році на чотирьох континентах з’являться «сонячні» дороги

downtownsandpoint

Електричні проспекти у вигляді сонячних панелей, здатні генерувати і передавати енергію сонця в енергомережі, можуть з’явитися в вашому місті.

Дочірня компанія Bouygues SA розробила міцні панелі сонячних батарей, здатні витримувати вагу 18-колісних вантажівок, які тепер вбудовують в дорожнє покриття. Після майже п’яти років досліджень і лабораторних випробувань компанія будує 100 відкритих випробувальних полігонів і планує зробити технологію комерційної на початку 2018 року.

«Ми хотіли знайти друге життя для доріг», — зазначив Філіп Хелелл, головний директор за технологіями підрозділи Wattway компанії Colas SA, що належить французькій інженерної групи Bouygues. — «Сонячні ферми використовують землі, які можна було б задіяти в сільському господарстві, в той час як дороги вільні».

З різким падінням витрат на виробництво сонячної енергії панелі все частіше інтегруються в повсякденні матеріали. Минулого місяця корпорація Tesla Motors здивувала інвесторів, продемонструвавши черепицю з вбудованими сонячними панелями. Інші компанії інтегрують фотоелектричні елементи в фасади будівель. Wattway приєднується до таких груп, як шведська Scania і американська Solar Roadways, які прагнуть вбудувати панелі на тротуари.

Для опору вазі автомобілів і створення чіткого і міцного корпусу Wattway використовує кілька шарів різних видів пластмас. Панель сонячних батарей, яка розташовується під ними, представлена звичайною моделлю, аналогічною панелям на дахах будинків. Електропроводка вбудована в дорогу, а хитромудрий винахід зверху покрито противоскользящей поверхнею, зробленою з дробленого скла.

Минулого місяця у французькому селі Турувр в Нормандії почалося будівництво дорожньої смуги довжиною в кілометр. Очікується, що панелі сонячних батарей загальною площею в 2800 квадратних метрів будуть генерувати 280 кіловат-годин на годину пік. Компанія стверджує, що цього достатньо для всього вуличного освітлення міста з населенням в 5000 чоловік протягом року.

Електроенергія, що виробляється на цій ділянці «сонячної» дороги, буде потрапляти прямо в електромережу.

Інший випробувальний полігон використовується для зарядки електричних транспортних засобів, а третій буде постачати електроенергію невеликий завод по виробництву водню. Підрозділ Wattway також встановило свої панелі на легкі електронні рекламні щити і прокладає проводку до вуличних ліхтарів.

Витрати знизилися на 67% для модулів і 57% для фотоелектричних систем

bl_solar_roads_2_2

Синя лінія відображає витрати на виробництво 1 Вт електроенергії сонячними модулями, червона — сонячними системами.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.