У Швейцарії розробляють технологію акумулювання тепла влітку для використання взимку

ok


На сьогоднішній день одним з глобальних проектів є відхід від спалювання викопних видів палива, хоча поки зрушення в цьому плані не надто вражали. І ось група дослідників з Швейцарії розробила технологію, яка дозволяє використовувати екологічно чисту теплову енергію для опалення. Так-так, мова йде саме про акумулювання тепла влітку з тим, щоб використовувати його взимку. При цьому збільшувати або зменшувати тепловіддачу системи можна простим перемиканням. Також агент, який зберігає в собі енергію, може бути без праці переміщений туди, де в даний момент часу є необхідність в теплі.

Ця система була розроблена фахівцями швейцарського інституту EMPA (Eidgenössische Materialprufungs-und ForschungsAnstalt). Агентом-переносником взаємодії є концентрований розчин гідроксиду натрію (NaOH). Основою ж принципу є ефект, коли в суху гідроокис натрію потрапляє волога, відбувається екзотермічна реакція і укладена в гідроксиду хімічна енергія виділяється у вигляді тепла.

З огляду на високу гігроскопічність гідроксиду натрію, досить водяної пари, що містяться в повітрі, щоб процес заробив.

Якщо розчин гідроксиду натрію піддається впливу високої температури, наприклад, від сонячних променів, то вода з розчину досить добре випаровується, розчин набуває велику концентрацію, за рахунок накопичення теплової енергії. Розчин з високою концентрацією, поміщений в спеціальні ємності, може зберігатися як завгодно довго, протягом декількох місяців або навіть років. І ємності з цим розчином досить просто перевезти туди, де виникла потреба в додатковій енергії.

Носієм 50 виступає процентний розчин NaOH. Це в’язка рідина, яка повільно пересувається по трубах спіральних теплообмінників. Конструкція теплообмінників така, що розчин гідроксиду натрію контактує з водяною парою, поглинаючи його і розігріваючи до більш високої температури. Як з’ясувалося, зниження концентрації розчину з 50% до 30% нагріває обсяг цього розчину до температури в 50 градусів цельсія.

При випаровуванні води концентрація розчину збільшується в іншому теплообміннику. Цей теплообмінник повинен нагріватися до високої температури і для цього можна використовувати, наприклад, колектор сонячного світла. Отримана в системі гаряча вода подається в стандартну систему опалення приміщення, по радіаторів проходячи Системи і по трубах, прокладених в товщі статі. Коли ця вода віддає тепло, і її температура знижується на 10 градусів, вона повертається в теплообмінник для наступного циклу нагрівання.

Вже створена експериментальна модель системи, а в EMPA зараз шукають партнерів з промислового сектора для створення кінцевої системи, якій до установки в будинках.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.