Українка зробила відкриття, яке може врятувати людство від раку

76434
Ользі Броварец всього 28 років, а їй вже пророкують Нобелівську премію.
 Наймолодшому в Україні доктору наук Ользі Броварець, старшому співробітникові Інституту молекулярної біології і генетики в Києві, всього 28 років, і їй вже пророкують Нобелівську премію, йдеться в сюжеті ТСН. Її запрошують на роботу багато європейських країн, пропонуючи найвигідніші умови, але вона залишається в Україні.

Ольга Боровець зробила сенсаційне відкриття, яке дозволить врятувати людство не тільки від раку, але і від інших серйозних захворювань.

«З моменту відкриття ДНК ще в 1953 році Уотсоном-Криком стало зрозуміло, як можна пояснити появу точкових мутацій. Вони пояснювалися встраиванием неправильних пар. Але яким чином вони утворюються, яка їх природа, залишалося незрозуміло «, — говорить Ольга.

Як відомо, геном людини складається з 23 пар хромосом, в кожній з яких є молекула ДНК, яка несе генетичну інформацію і нагадує спіраль. Якщо її розкрутити, всі пари основ мають чітку геометричну форму, але не пари з мутацією — вони виглядають інакше.

Як парам-мутанта вдається обдурити ДНК і вбудуватися в геном, викликаючи тим самим захворювання, до недавніх пір було невідомо. Однак українка Ольга Броварец виявила закономірність, за якою це відбувається.

Йдеться про відкриття міжнародного рівня. Всі обчислення Ольга проводила на потужному комп’ютерному сервері у себе в інституті, який був придбаний за грантові гроші. Провести експеримент з справжнім ДНК в Україні технічно неможливо, проте американці вже підтвердили всі розрахунки Броварец реальними результатами з лабораторій.

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.