Унікальне устаткування забезпечить будинок природним світлом без енерговитрат

content_add_to_myproducts_sun_pipe_and_11-624x468__econet_ru

Ця унікальна технологія являє собою вбудовану в дах або в фасад будівлі систему з одного або декількох герметичних порожніх трубчастих світловодів з коефіцієнтом внутрішнього відображення більш 99,5%.

Висока ефективність установки дозволяє практично без втрат і в будь-яку погоду доставляти природне світло в самі затемнені приміщення, в тому числі в приміщення без вікон. А природне світло, як відомо, не робить негативного впливу на людський зір на відміну від штучного освітлення.

Сучасна історія розвитку освітлювальних систем з порожніми трубчастими світловодами бере свій відлік з початку 90-х рр. минулого століття. Вони вперше були застосовані в Австралії, а потім в США і Канаді. Найбільшого поширення ця технологія отримала в останні роки в зв’язку з організацією серійного виробництва в Європі. Одна з найвідоміших європейських торгових марок сонячних колодязів — Solarpot — проводиться в Італії.

Основні компоненти системи: прозорий купол, вбудована в купол система светоперехвата з оптичним светоотражающим пристроєм, що змінює напрямок світлового потоку, покрівельний адаптер, що забезпечує герметичність даху, світловод і дифузор (розсіювач) — кінцева ланка системи.

Комбінація купола, пристрою, що змінює напрямок світлового потоку, і відбиває внутрішню поверхню світловода створюють своєрідну «оптичну воронку». Світло, проходячи через прозорий купол, відбивається від стінок світловода, проходить по трубчастому світловоду, поки не досягне дифузора, при цьому кількість відображень знижується за рахунок найбільш сприятливого кута, створюваного світловідображаючим  пристроєм.

При цьому світло потрапляє в світловід з усіх боків і вловлюється навіть з найнижчого кута горизонту. Світловтрати при проходженні світловода досить незначні — не більше 7-8%. Важливо відзначити, що світло передається при будь-якій погоді, від світанку до заходу сонця. І єдине обмеження його використання — темний час доби.

Але навіть при такому очевидному обмеження застосування сонячних колодязів дозволяє знизити енергоспоживання будівель на освітлення до 40%.

Монтаж системи нескладний, але повинен проводитися фахівцями. Купол встановлюється на даху за допомогою покрівельного адаптера — спеціального пристрою у вигляді склянки, інтегруючого його в компоненти покрівлі та запобігає потраплянню вологи всередину приміщень. Довжина трубчастого світловода може коливатися від одного до декількох метрів, що дозволяє встановлювати цю систему не тільки в приміщеннях, розташованих безпосередньо під дахом, а й на нижніх поверхах будівлі. Діаметр світловодів найрізноманітніший: від 250 мм — для житлових приміщень до 900 мм — для офісів і складів.

Важливо також відзначити простоту експлуатації системи: в ній просто нема чому ламатися і вона не вимагає ніяких енерговитрат.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.