В Європі вітряні електростанції обігнали за потужністю вугільні


В Європі вітряні електростанції обігнали за потужністю вугільні


У минулому році на вітряних станціях справили 153,7 ГВт

В Європі сукупна потужність встановлених вітряних електростанцій за підсумками 2016 вперше перевершила потужність ТЕС, які працюють на вугіллі, — передає французьке видання Le Figaro з посиланням на дані WindEurope.

За даними експертів, потужність вітряних електростанцій в Європі в 2016 році досягла 153,7 ГВт, поступившись за цим показником лише ТЕС, які працюють на природному газі. Причому електроенергія, яку вдалося отримати на вітряних електростанціях, склала 10,4% від загального обсягу споживання електроенергетики в Європі. За підсумками минулого року обсяг інвестицій в галузь збільшилися на 4% — до € 27,5 млрд.

Як відомо, європейськими країнами, де вітроенергетика поширена найбільше, є Німеччина, Франція, Нідерланди, Фінляндія, Ірландія, Литва. До речі в США  альтернативна енергетика вже обігнала традиційну.

Згідно зі звітом Світового економічного форуму, більш ніж в 30 країнах світу поновлювана енергія обходиться дешевше, ніж отримана за рахунок викопних енергоносіїв.

Як відомо, нещодавно у французькому місті Турувр відкрили першу на планеті автомобільну дорогу, що складається з панелей, які акумулюють сонячну енергію. За розрахунками інженерів, 1 км цієї траси дає 280 КВт на годину.

Тим часом, в Україні депутати знизили в 1,8 рази коефіцієнт так званого «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій (СЕС) з встановленою потужністю більше 10 МВт.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.