Вчені пояснили причини довголіття європейців

sedina

Нове дослідження вчених з Університету Порту показало, що іспанці, італійці та французи живуть довше, ніж їх європейські колеги.

За словами експертів, люди, що живуть на півночі Іспанії, північному сході Італії, в Андоррі, а також в Південній і Західній Франції, можуть дожити до глибокої старості, головним чином, завдяки середземноморської дієти. У порівнянні з ними, люди, що живуть у Великобританії, Нідерландах і Скандинавії, вмирають раніше, ніж інші на континенті.

В ході дослідження фахівці порівняли тривалість життя в 18 європейських країнах протягом двох десятиліть. Було встановлено, що за 10 років (до 2011 року) тривалість життя в Європі значно зросла — на 34% серед чоловіків і на 47% серед жінок. Так, якщо в 2001 році середня тривалість життя чоловіків становила 75-84 роки, то до 2011 року вона зросла до 85-94 років. Найбільше число довгожителів було зафіксовано в Іспанії, Італії та Франції, що можна пояснити високою якістю харчування даних регіонів — воно багате овочами, фруктами, оливковою олією і морепродуктами, в той час як вміст тваринних жирів, солодощів та перероблених продуктів в ньому мінімально.

При цьому скандинавські країни, Великобританія і Нідерланди, Південна Італія і Південна Іспанія мали в 2 рази менше довгожителів серед населення. Бідність, продукти з високим вмістом жирів, куріння, алкоголь і нездоровий спосіб життя є основною причиною, що зводить пенсіонерів в могилу, відзначають експерти. Згідно зі статистичними даними, найчастіше люди похилого віку вмирали від серцево-судинних захворювань, які можна було запобігти шляхом зміни способу життя і правильного харчування.

Греція, Кіпр, Німеччина, Ірландія та країни Східної Європи були виключені з дослідження через недостатню кількість даних про літньому населенні.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.