Вчені створили революційну сонячну батарею

1456676980_batareya

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили найлегшу в світі сонячну батарею.

Пристрій може передавати енергію, як і його великі екземпляри, але ключ до створення таких тонких і легких технологій в майбутньому може змінити методи виробництва.

Як правило, сонячні елементи складаються з шарів фотоелектричних матеріалів і проміжних матеріалів, до яких кріпляться перші шари, а також скло або пластмаса. Замість того, щоб зменшувати кожен шар окремо, а потім застосувати їх разом, дослідники з Массачусетського технологічного інституту зуміли поєднати головні три компонента сонячного елемента. У них вийшло об’єднати клітинний субстрат і захисне покриття, а замість проміжної частини вчені покрили сплав паріленом, який представляє собою гнучкий полімер і компонент, який поглинає світло дибутилфталата (ДБФ).

Дослідники відзначають, що цю сонячну батарею можна використовувати на різних поверхнях, і навіть на тканині або папері.

Найтонша сонячна батарея в світі вийшла близько 1/50 товщини волосся. Щоб проілюструвати розробку, дослідники помістили батарею на мильну бульбашку. Ефективність цього пристрою шести ват на грам, а MIT становить приблизно в 400 разів вище, ніж ефективність кремнієвих сонячних батарей.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.