Вчені створили сонячні батареї, що витримують температуру 400 ° C (ФОТО)

Незважаючи на постійне вдосконалення технологій виробництва сонячних батарей, їх ефективність все одно помітно падає при температурі вище 100 ° С, що стає суттєвою проблемою для розвитку галузі.

Вчені з Віденського технічного університету (TU Wien) вирішили усунути це температурне обмеження, представивши сонячні батареї, здатні ефективно працювати при температурах 400 ° C, інформує news.еizvestia.com.

Для досягнення такого результату команда вчених TU Wien поєднала технології створення сонячних батарей на основі перовскита, що працюють при високих температурах, з технологіями створення фотоелектрохімчніх осередків — різновид сонячних батарей — призначені для перетворення світлового випромінювання (включаючи видиме світло) в електричну енергію. Складаються з напівпровідникового фотокатода і металевого катода, занурених в електроліт.

content_solnechnye_batarei2__econet_ru-e1457012325706

На відміну від звичайних фотоелементів, які перетворюють отримане світло відразу в електроенергію, розроблена TU Wien система використовує УФ-світло для перекачування іонів кисню через твердий оксидний електроліт.

Вчені стверджують, що їх розробка дозволяє ефективно генерувати електроенергію, витримуючи при цьому температуру в 400 ° C.

content_solnechnye_batarei1__econet_ru-e1457012316363

Створена TU Wien сонячна батарея складається з двох частин. Верхня фотоелектрична частина являє собою тверду сонячну батарею на основі перовскита. Нижня — це власне електрохімічний центр.

Верхній шар пропускати через себе ультрафіолет, утворюючи вільні носії заряду. При цьому елетрони з цього шару будуть негайно переміщатися в нижній, електрохімічний шар. Ці елетрони використовуватися для іонізації кисню і здійснення подальших електрохімічних процесів.

Вчені сподіваються, що в майбутньому їх розробка допоможе також отримувати водень.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.