Вчені зробили відкриття в галузі лікування депресії

Канадським вченим вдалося ідентифікувати нейрони мозку, пов’язані з депресією. Це відкриття дає можливість розробити нові методики лікування небезпечного психічного розладу.

Дослідники з Університету Монреаля вперше виявили зв’язок між вразливістю перед депресією і різновидом клітин мозку під назвою норадренергические нейрони. Ці нейрони знаходяться в зоні мозку під назвою блакитнувате пляма (locus coeruleus). Вони коммуницируют один з одним за допомогою норадреналіну — молекули нейротрансмітера, залученої в процеси регулювання емоцій, розладів настрою, а тепер ще й депресії, як вважають автори дослідження.

Використовуючи фармакологічні, генетичні та оптогенетіческіе (стимулювання нейронної активності за рахунок променів світла) підходи, вчені продемонстрували, що тварини, у яких не виробляється норадреналін, систематично стикаються з симптомами депресії після хронічного стресу. На щастя, це оборотна ситуація, адже збільшення виробництва норадреналіну знижує схильність до депресій.

depressiya

Події в житті, що провокують стрес, на кшталт втрати роботи, нещасних випадків або смерті близьких людей можуть викликати важкі симптоми депресії в однієї людини, але не викликати в іншого. Ключовим фактором тут є стійкість — біологічний механізм, який визначає здатність кожної конкретної людини відновлюватися після стресових або травматичних моментів в житті.

Нинішнє дослідження проливає світло на функціонування даного механізму. Крім відкриття механізмів мозку, залучених в депресію, вчені також змогли пояснити, як адренергічні ліки можуть працювати при лікуванні важких депресії.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.