Вчені з’ясували, як любов впливає на чоловіків і жінок

 kak-vernut-muzhchinu

Напередодні Дня всіх закоханих стало відомо, що вчені переконалися в наявності незвичайної зв’язку між станом закоханості і інтелектом. Зокрема, було встановлено, що у жінок, які відчувають емоційне задоволення від спілкування з партнерами, в кров викидаються біологічні активатори мозкової активності, завдяки яким вони стають розумніші за чоловіків.

У дослідженні неврологів з Сіракузького університету взяли участь 30 чоловіків і жінок у віці від 18 до 29 років, які демонстрували глибоку прихильність до своїх другим половинкам. Випробовувані виконували нескладні математичні тести на швидкість — це дозволило вченим краще вивчити взаємозв’язок між поведінкою закоханих людей і проявом когнітивних функцій.

Одним із сюрпризів проекту стало відкриття того, що у жінок зв’язок між станом закоханості і інтелектом особливо сильна і проявляється переконливіше, ніж у чоловіків. В ході експерименту дами дали відповіді на завдання не тільки в три рази швидше, ніж чоловіки, але і в 89% випадках відповіли правильно — тоді як сильна стать зміг вирішити лише 15% завдань.

На думку дослідників, таку закономірність можна пояснити специфічним станом гормонального фону під час закоханості.

«Коли жінки відчувають емоційний блаженство від спілкування з партнерами, в кров в підвищеній кількості викидаються такі гормони, як допамін, окситоцин, адреналін і вазопресин. Дані біологічно активні речовини діють і на інтелектуальні процеси. Тому жінки стають більш уважними і розумними », — вважають автори дослідження.

Що стосується чоловіків, то їх організму, як пояснюють неврологи, властивий значно менший рівень таких гормонів. З цієї причини на рівні їх розумових здібностей закоханість практично ніяк не відбивається, а в деяких випадках вона навіть призводить до гальмування роботи мозкових центрів, пов’язаних з когнітивними функціями.

Показово, що інше дослідження, про яке стало відомо днями, показало: при спілкуванні з чоловіком жінка за 45 секунд визначає, чи варто їй далі продовжувати їх знайомство. При цьому вона спочатку оцінює його погляд, потім наявність обручки, а далі — зачіску, руки, взуття та вміння триматися.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.