Винайдено нову гібридну сонячну батарею для приватних будинків

 


Теоретично, чим більше сонячного світла потрапляє на фотоелектричну панель, тим більше виробляється електроенергії. На практиці, це — не зовсім так: під дією сонячних променів фотоелементи нагріваються і їх ККД падає.

Однак, як стало відомо Національній енциклопедії будівництва ProfiDom.com.ua, англійські вчені винайщли нове застосування сонячного тепла, нагріває сонячні панелі, — вони створили гібридну систему, яка перетворює весь дах в сонячний генератор.

Запатентована система поєднує в собі плоскі «теплові» труби з фотоелектричними елементами, тому вона не тільки виробляє електроенергію, а й нагріває воду. «Теплові» труби використовуються для відводу тепла від поверхонь техніки і обладнання, яке повинно підтримуватися в охолодженому стані (наприклад, персональні комп’ютери, центри обробки даних і т.д.).

У даній системі використовуються плоскі теплові труби, розмірами 4 мм х 400 мм, які оптимізують збір сонячного випромінювання. Відводячи тепло від сонячних панелей, теплові труби запобігають перегріву фотоелементів і тим самим підтримують їх ефективність на належному рівні. В ході тестування гібридної системи вчені виявили, що теплові труби сприяли охолодження фотоелементів на 15 відсотків, у порівнянні зі стандартним механізмом охолодження, що використовується сьогодні в дахових сонячних установках.

В даний час прототип гібридної сонячної системи тестується вченими на стандартному трикімнатному житловому будинку в НДІ з будівництва в Уотфорд, Великобританія. Вже зараз вони відзначили деякі цікаві особливості системи. Так, теплові труби виявилися настільки ефективними, що вони могли захопити енергію від ранкової роси, що випаровується з поверхні панелей.

Залишається сподіватися, що така енергоефективна і продуктивна система в недалекому майбутньому з’явиться у продажу на споживчому ринку.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.