Яготин зустрічай гостей ! Сирійських біженців поселять під Києвом

1456674593_yagotin-vstrechay-bezhencev-siriyskih-migrantov-poselyat-pod-kievom-video


250 біженців з Сирії поселять в Яготині під Києвом. Для цього виділили будівлю, яке прискореними темпами ремонтують. Всім завідує Державна міграційна служба. Але представники місцевої влади та жителі міста проти непрошених гостей. Вимагають повернути частину будівлі, щоб поселити там своїх переселенців зі сходу України.

На місці центру для біженців раніше будували гуртожиток для чорнобильців. Пізніше, будівлю віддали в міграційній службі. А кілька місяців в ньому почали робити ремонт і місцевим жителям повідомили, що в ньому поселять 250 мігрантів, повідомляє кореспондент .

«Тут планується розмістити тих людей, яким наша держава вже надало офіційний документ, офіційний статус біженця з усіма перевірками і навіть з медичним обстеженням», — повідомила Директор пункту тимчасового розміщення біженців Тетяна Бельченко.

«У місті всього 18 тисяч жителів. З розрахунку 250 біженців для міста це просто катастрофа, — каже депутат. — У той час, коли сита Європа відмовляється від біженців, коли там вони натворили чудес, і в Німеччині, і у Франції, і навіть в маленькій Бельгії — найщасливішою країні світу, нам в саму убогу країну нав’язують біженців «.
Крім іншого, люди бояться асоціальної поведінки, хвороб і збільшення рівня злочинності в місті.

«Біженці нам принесуть багато проблем, яких у нас і так багато, — каже активіст, який виступає проти поселення сирійців Іван Заморський. — Це і інфекційні захворювання, і відсутність епідеміологічного контролю за їх розповсюдженням, в рази збільшиться кримінальна обстановка в районі».

У мерії ж кажуть, що міграційна служба не цікавилася думкою, ні влади, ні місцевих жителів. У жовтні центр почали терміново добудовувати. Фінансування ж надійшло з Євросоюзу і з держбюджету.

Мер міста Наталя Дзюба, каже, що розуміє людей з Європи, Азії та інших країн світу, яким довелося з відомих причин залишити свій будинок, але думати треба про свої.

«Частина цієї будівлі — для біженців, а іншу частину, блок» Б «- для переселенців зі сходу», — говорить градоначальник.

У спробах протистояти заселення сирійців, Яготинці зібралися на віче з протестом, проти поселення сирійських біженців в їхньому місті.

«Поруч діти, дитячий сад і будуть якісь біженці. Нам це не потрібно», — ділиться своїми переживаннями одна з мешканок міста.

«Злидні, на війні вмирають, треба тільки своїх людей. У кожного є своя країна, нехай вони підтримують свої народи. Їх уряд нехай про них думає, а у нас є про кого думати», — говорить інша жінка на віче.

У Держміграційної службі кажуть, внутріперемещенние переселенці — це не їхня компетенція, мовляв, вони виконують домовленості з Євросоюзом, повідомляє кореспондент «112 Україна». Кажуть, що від поселення біженців в Яготині людям буде тільки краще, адже все буде створюватися на базі європейських грандів і грошей.

«Цей пункт може стати візиткою громади. Так як в пункт планується поселяти сім’ї з дітьми. Діти будуть ходити в школу. Діти будуть спілкуватися з українськими дітьми. Можна створювати соціальні проекти по вивченню англійської мови. Створювати інтерактивні класи, комп’ютерні класи. І це все на базі європейських грандів і європейських грошей. Це додаткові робочі місця для жителів «.

Дійти згоди на Віче так і не вдалося. Представники міграційної служби тільки пообіцяли поцікавитись думкою місцевих жителів. Громадське обговорення на цю тему проведуть 11 березня.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.